T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü İzmir Demokrasi Üniversitesi
Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi
T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü İzmir Demokrasi Üniversitesi Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Ağacın Yüksek Dalında Mahsur Kalan Kedinin Yardımına Hastane Çalışanları Yetişti

Güncelleme Tarihi: 30/11/2018

  • WhatsApp Image 2018-11-30 at 12.18.57.jpeg
  • WhatsApp Image 2018-11-27 at 10.38.24.jpeg
  • WhatsApp Image 2018-11-27 at 10.42.55 (1).jpeg


İzmir Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi  çalışanları sağlık hizmetini  sunarken, bu kez de bir kedinin  hayatına  dokundular. Hastane  bahçesinde bulunan çam ağacının yüksek dalında mahsur kalan kedi, yapılan operasyon ile kurtarıldı.

Muazzam yeşilliği ve yıllık çam ağaçlarıyla adeta bir botanik bahçesini andıran  Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi bahçesinde, yüksek bir çam ağacının  dalına çıkıp, kendi kendine inemeyen kedi , acılı bir şekilde miyavlarken,  hastane çalışanlarının ve hastaların dikkatini çekiyor. Durumu fark eden hastane çalışanları ve hastalar, hemen  durumu  İdare’ye  bildiriyorlar. İdari Birim   tarafından İtfaiye’ye haber veriliyor. Olay yerine gelen İtfaiye ekibi, merdiveni uzatarak kedinin  bulunduğu yüksek dala ulaşıyor ve kediyi kurtararak  aşağıya indiriyor .

Durumu farkeden hastane çalışanları ve çevredekilerin, beyanlarına göre ‘’ Hastane ana bina Başhekimlik girişi önünde bulunan  çam ağacından acı acı bir kedinin bağırdığını duyduk.   Dikkatlice ağaca baktığımızda  yıllık ve çok uzun boylu bir  çam ağacının tepesine kedinin çıkmış, anacak kendi kendine  inemediğini farkettik, bunun üzerine hemen Hastane İdaresine   haber verdik. İtfaiye gelerek kediyi kurtardı. Kedinin  kurtarılması konusunda başta Hastanemiz Yönetimi  olmak üzere duyarlı davranan herkese çok teşekkür ediyoruz.’’ dediler.

Hastane Yönetimi ise, ‘’Hastane çalışanlarımız ve hastalarımızdan bahçemizdeki ağaçta bir kedinin mahsur kaldığı  haberi geldi. Acilen  İtfaiye Müdürlüğü’nü aradık. Onlarda hemen bir ekip gönderdiler. İtfaiye görevlileri tarafından kedi yüksek daldan indirildi.  Hastanemiz olarak hastalarımıza elimizden geldiğince nitelikli, kaliteli hasta memnuniyetini  baz alan sağlık hizmeti vermeye çalışıyoruz. Şimdi de sevimli bir kediciğin  hayatını kurtarmış olduk.  Ne mutlu bizlere! ‘’ diyerek durumu aktardılar.