T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü İzmir Demokrasi Üniversitesi
Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi
T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü İzmir Demokrasi Üniversitesi Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Emzirme Danışmanlığı

Güncelleme Tarihi: 18/09/2020

Anne sütü yaşama sağlıklı bir başlangıç sağlayan, bebeğin büyümesi ve gelişmesi için gerekli olan besin ögelerini içeren eşi benzeri olmayan tek gıdadır. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), bebeklerin ilk 6 ay yalnızca anne sütüyle beslenmesi ve anne sütü ile beslenmenin 2 yaş ve ötesinde devam etmesi önermiştir. Bebekler için kritik olan bu dönemde anne sütünü almalarının ve devamlılığının en ideal yolu emzirmektir.

Bu yüzden hastanemizde anne-bebek ten temasını doğumdan hemen sonra başlatarak kesintisiz şekilde sürdürmek ve bebeği doğumu takiben mümkün olan en kısa süre içinde emzirmek, başarılı emzirmenin sağlanmasının yanı sıra yenidoğanların ve çocukların hayatta kalması ve iyi bir gelişim göstermesi için çaba harcamaktayız. Gebelikte ve doğumda verilen emzirme desteği, doğum sonrası süreçte olası sorunları gidermek, anne sütünün ve emzirmenin devamlılığını sağlamak için Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Polikliniğimizde sizlere hizmet vermekteyiz.


EKİBİMİZ 

Emzirme Danışmanı: Hem. Nazlı PEHLİVAN

Neonataloji Uzmanı: Dr. Meltem KOYUNCU ARSLAN

Neonataloji Uzmanı: Dr. Sezgin GÜNEŞ