T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü İzmir Demokrasi Üniversitesi
Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi
T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü İzmir Demokrasi Üniversitesi Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Hastanemizde Sünnet Olan Çocuklarımıza ''Üstün Cesaret Belgesi'' Veriliyor

Güncelleme Tarihi: 17/08/2018

 • DSC_0484.JPG
 • DSC_0487.JPG
 • DSC_0478.JPG
 • DSC_0491.JPG
 • DSC_0497.JPG
 • DSC_0501.JPG
 • DSC_0503.JPG
 • DSC_0508.JPG
 • DSC_0511.JPG
 • DSC_0514.JPG
 • DSC_0525.JPG
 • DSC_0531.JPG
 • WhatsApp Image 2018-08-16 at 15.10.28.jpeg


BU ÇOCUKLAR ÇOK CESUR

Sağlık Bakanlığı  İzmir Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi’nde sünnet operasyonu geçiren çocuklara ‘’Üstün Cesaret Belgesi’’ veriliyor. Çocukları hem motive etmek hem de korkularını yenmek için başlatılan uygulama çocuklar ve  aileleri tarafından oldukça beğenildi.

Hastane farklı uygulamaları hayata geçiriyor…

 İzmir Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi’nde okulların tatile girmesi ile başlayan yaz aylarında sünnet operasyonlarının sayısında  oldukça  artış olmakta. Ailelerin özellikle   yaz aylarını tercih etmeleri sebebi ile, hastane sünnet operasyonu için İzmir’in tercih edilen hastaneleri arasında yer alıyor. Bu yoğunluğu karşılamak, ailelerin ve çocukların az da olsa bu  stresli anlarını onlar için daha az stresli  hale getirmek  için hastanede   farklı uygulamalar  yapılıyor.  Bu uygulamalardan olan; çocukların korkularını yenmek, onları motive etmek ve kaygılarını azaltmak amacıyla, Hastane Yönetimi tarafından hayata geçirilen, sünnet olan çocuklara ‘’Üstün  Cesaret Belgesi’’ verilmesi de  oldukça beğenildi, çocukların ve ailelerinin takdirini topladı.

Çok motive edici bir uygulama…

Geçtiğimiz günlerde hastanede sünnet operasyonu geçiren 6 yaşındaki Berat Al ve ailesi de bu uygulamayı çok beğendiklerini belirterek anne Kamile Al ‘’ Oğlum Berat’ı sünnet olabilmesi için öncelikle hastane Üroloji polikliniğine başvurdum. Yapılan tetkik ve muayenelerden sonra sünnet günümüzü aldık. Hastanede Op. Dr. Mehmet Zeynel Abidin Tuna ve ekibi tarafından sünnetimizi başarılı bir şekilde olduk. Sonrasında oğluma hastane de Üstün cesaret belgesi verdiler. Çok hoşumuza gitti ve oğlumun da kaygıları biraz daha azalmış oldu. Kendine güveni geldi. Belgenin üzerinde yazan yazılar oldukça motive edici ve çok güzel bir uygulama. Ailem adına öncelikle doktorumuz, tüm ameliyathane, Üroloji Kliniği çalışanları ve emeği geçen herkese çok çok teşekkür ediyorum. Ayrıca farklı uygulamalara imza atan hastane Yönetimini de tebrik ederek, onlara da teşekkür ediyorum. Bu uygulamayı çok beğendik, çok güzel olmuş.‘’ diyerek düşüncelerini aktardı.

Sünnetin deneyimli kişiler tarafından yapılması önemli…

Sünneti  gerçekleştiren Op. Dr. Mehmet Zeynel Abidin Tuna ise, ‘’ Yaz aylarında oldukça yoğun talep olan sünnetin; mutlaka bu konuda eğitim almış deneyimli hekimler tarafından ameliyathane ortamında steril bir şekilde gerçekleştirmesi gerekmektedir. Hastanemizde sünnet işlemi günübirlik olarak yapılmakta olup işlemden birkaç saat sonra hastalar taburcu edilebilmektedir. Çocuklarımıza uyguladığımız en ufak bir tıbbi işlem bile hastalarımızı oldukça kaygılandırmakta ve zihinlerinde hastane korkusunun var olmasına sebep olabilmektedir.Bizler çocuklarımızın kaygısını en aza indirebilmek ve hastane korkularının önüne geçmek için ameliyat olduktan sonra ‘’Üstün Cesaret Belgesi’’ vererek onları  şifa ile evlerine uğurlamaya çalışıyoruz.’’ dedi.

Bu çocuklar çok cesur…

Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Esra Duğral ise, ‘’ Hastanemiz İzmir’de sünnet yapılan en yoğun hastaneleri arasında yer almakta. Hem ailelerin ihtiyaçlarını karşılamak hem de onlar için anlamlı bu güne bizde hastanemiz olarak daha da anlam katmak istedik ve çocuklarımızı cesaretlendirerek onların çok seveceklerini düşündüğümüz  ‘’Üstün Cesaret Belgesi’’ uygulamasını başlattık. Aileler ve çocuklar tarafından oldukça beğeni topladı ve  çocuklarımızın  çok hoşuna gitti. İlerleyen dönemlerde de farklı uygulama ve hizmetlerimiz devam edecek. Öncelikle hastanemizde sünnet olmuş tüm çocuklarımıza ve ailelerine geçmiş olsun dileklerimi iletirken, operasyon geçiren  çocuklarımızın gerçekten çok cesur olduklarını vurgulamak istiyorum.   ‘’ diyerek düşüncelerini bildirdi.