Obezite Merkezi
04 Haziran 2024


WhatsApp Image 2023-08-18 at 11.48.25..jpeg

Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi OBEZİTE MERKEZİ olarak amacımız; sadece kilo verdirmek değil, sağlıklı yaşam ve beslenmeyi bir alışkanlık ve yaşamsal davranış haline getirmek, verilen kilolarında kesinlikle geri alınmamasını sağlamaktır. 6 modülden oluşan ve karma bir program içeren birlikteliğimiz yaklaşık 6 ay sürmektedir.

1. MODÜL (1 Hafta)
Programa kayıt yaptırılır ve gereken bilgiler verilir. Sağlık görevlisi, diyetisyen, psikolog ve fizyoterapist ile bireysel görüşme ve ön taramalar yapılır.

2. MODÜL (1 Hafta)
Sağlık taramalarınız yapılır. Endokrinoloji, Genel Cerrahi, Kardiyoloji, Psikiyatri, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümlerinde uzman doktorlarımız tarafından konsülte edilir

3. MODÜL (1 Hafta)
Bilinç değişimi için eğitimler verilir. Grup oluşturularak verilen eğitimlerde; obezite ve yaşam, sağlıklı beslenme, imaj (beden algısı), sağlık ve yaşam vb. konular  işlenir.

4. MODÜL (4 Hafta)
Davranış değişimi ve planlamalar yapılır. Haftada bir toplantı yapılır. Grup eğitimlerine devam edilir. Bilinç değişiminin davranış değişimine dönüşmesi ve kilo vermenin başlaması sağlanır. Amaç; kişinin beslenme ve aktivite davranışlarında değişiklik oluşturabilmektir.

5. MODÜL (8 Hafta)
Hedef kiloya ulaşmak amaçlanır. 15 günde bir toplantı yapılır. Amaç; kişinin davranışlarını kalıcı olarak değiştirmek ve hedef kiloyu yakalamaktır. Modül sonunda kontrolü yapılan hastalar gerekirse tekrar Endokrinoloji bölümüne yönlendirilir.

6. MODÜL (8 Hafta)
Hedef kiloyu korumak amaçlanır. Ayda bir toplantı yapılır. Amaç; kişinin öğrenmiş olduğu bilgileri çevresine yayarak çevresel bir değişim ve farkındalık oluşturmasını sağlamaktır.

Obezite merkezine vücut kitle indeksi 30’un üzeri olan 18 - 65 yaş arası herkes başvurabilir.

1

Sorumlu Hekim: Dr. Oya KARABULUT
Halkla İlişkiler Koordinatörü: Emine AKGEDİK

İletişim: 0232 452 52 52 / 2313

Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi Obezite Merkezi'mizin tanıtım videosu...