T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü İzmir Demokrasi Üniversitesi
Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi
T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü İzmir Demokrasi Üniversitesi Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

7. Ameliyathane Hemşireliği Sertifika Programı Start Aldı…

Güncelleme Tarihi: 29/03/2018

Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi 7. Ameliyathane Hemşireliği Sertifika Programı Start Aldı…
Sağlık Bakanlığı’na bağlı Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi Ameliyathane Hemşireliği Sertifika eğitimlerinde yedinci eğitimi başlatmanın gururunu yaşıyor. Hastane de büyük bir coşku ile yedinci Ameliyathane Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı start aldı.
İzmir’de ilk, Türkiye genelinde ise ikinci…
7 Mayıs 2015 tarihinde Sağlık Bakanlığı Sertifikalı Eğitim Yönetmeliğinin yürürlüğe girmesinin hemen ardından mesleki hizmet kalitesini yükseltmek ve alanında yetkin ameliyathane hemşirelerinin yetiştirilmesini sağlamak amacıyla Sağlık Bakanlığına yapılan başvuru sonucunda İzmir’de ilk, Türkiye genelinde ise bu tescili alan iki hizmet hastanesinden bir tanesi Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi olmuştu.
Hemşirelik’te uzmanlaşmak önemli…
Hastane Başhekimlik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen programın ilk açılış konuşmasını Hastane Yönetimi adına yapan Başhekim Yardımcısı Dr. Miraç Çavdar, ‘’7. sini düzenlediğimiz bu programımız ile İzmir’de ilk, Türkiye genelinde ise bu tescili alan iki hizmet hastanesinden bir tanesiyiz. Bu konuda çok iyi çalışan özverili bir ekibe sahibiz. Kendilerini tebrik etmek istiyorum. Ayrıca bu program ile ilgili yenilikleri ve gelişmeleri sürekli takip halindeler ve kendilerini yeniliyorlar. Bugüne kadar toplam 120 ameliyathane hemşiresi arkadaşımızı sertifikalandırdık. Şu anda da 140’ye doğru yol aldık. Artık günümüzde hemşirelik mesleği her şeyden az az bilen olmaktan çıkıp, bir alanda en iyiyi bilip uzmanlaşmalı , kendini eğitimlerle bu konuda yetiştirmeli ve alanında en iyisi olmaya gayret etmelidir. Bu doğrultuda sertifikalı eğitim programları çok önemli bir yere sahip olmaktadır. Biz de kurum olarak, sertifika programımız ile konunun uzmanlarını yetiştirmek için elimizden geleni yapmaktayız ve yapmaya da devam edeceğiz. Bu eğitim döneminin herkes için en iyi şekilde geçmesini temenni ederken, değerli çalışmaları için eğitimde görevli ekip arkadaşlarıma ve bizden hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen Sağlık Müdürlüğü’müze bir teşekkürü borç bilirim ’’diyerek konuşmasını bitirdi.
140 öğrenci ve 7. program’a ulaşmanın gururunu yaşıyor…
Başladığı ilk günden bugüne gelinen süreçte hastane, 140. öğrenci ve 7. program’ı başlatmanın heyecanını yaşıyor. Sertifikalı eğitim programı ikinci açılış konuşmasını yapan Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Merdiye Öztürk ise, ‘’ İki yıl önce Ameliyathane Hemşireliği Sertifika Programının Bakanlığımızca düzenleneceğini öğrendiğimdeki heyecanımı gerçeğe dönüştürmenin, bu süreçte 120 meslektaşımı sertifikalandırmanın, aynı zamanda da programın 7.sını açmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyorum. Aynı zamanda eski bir ameliyathane hemşiresi olarak da meslektaşlarıma alanlarında katkı sağlamanın da mutluluğunu yaşamaktayım. Bu program da birlikte çalıştığım tüm ekip arkadaşlarımın da benimle aynı duygu ve heyecanı yaşadıklarını biliyorum. Kurum olarak yetki belgemizi aldığımız günden bugüne kadar geçen süre içerisinde üzerinde durduğumuz temel nokta bu programa nasıl bir katkı yapabiliriz? nasıl geliştirebiliriz? olmuştur. Bu sebeple bilimsel çalışmaları yakından takip ederek programımızı her dönem için yenilemeye geliştirmeye çalışıyoruz. Zaman zaman sertifikalandırdığımız kursiyerlerimizden de geri bildirimler alıyoruz. Tüm bildirim ve yenilenmeleri harmanlayıp son şeklimizi veriyoruz. Ve eğitimlerimizin her yeni dönemi için hazır olmuş oluyoruz. Bu eğitim döneminin herkes için en iyi şekilde geçmesini temenni eder, değerli çalışmaları için eğitimde görevli ekip arkadaşlarıma ve bizden desteklerini esirgemeyen Sağlık Müdürlüğü’müze çok teşekkür ediyorum.’’ dedi.
Program, açılış konuşmalarının ardından sona erdi.
  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg