T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü İzmir Demokrasi Üniversitesi
Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi
T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü İzmir Demokrasi Üniversitesi Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Buca Seyfi Demirsoy’da Eğitici Eğitimi’nin İkincisi Düzenlendi…

Güncelleme Tarihi: 10/05/2018

 • DSC_4645.JPG
 • DSC_4649.JPG
 • DSC_4655.JPG
 • DSC_4662.JPG
 • DSC_4663.JPG
 • DSC_4666.JPG
 • DSC_4670.JPG
 • DSC_4684.JPG
 • DSC_4690.JPG
 • DSC_4694.JPG
 • DSC_4701.JPG

Sağlık Bakanlığı Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlüğü Eğitim Hemşireliği ve Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Hemşirelikte Öğretim ABD işbirliği ile gerçekleştirilen ‘’ 2. Eğitim Becerileri Kursu’’ başarı ile tamamlandı.

Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Hemşirelikte Öğretim Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri ve Eğitim Hemşireliği işbirliği ile düzenlenen Eğitim Becerileri  Kursu üç gün  süreyle hastane konferans salonunda yapıldı. Eğitim Becerileri Kursu’na Sağlık Müdürlüğüne bağlı hastanelerin Eğitim Birimi ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlüğü çalışanları başta olmak üzere hastanede hizmet içi eğitim sorumlusu olan çalışan sağlık personelleri katıldı. Açılış konuşmasını yapan Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcısı Demet Yıldırım ‘’Bu sene ikincisini düzenlediğimiz Eğitici Eğitimi kursumuzu bugün burada başlatmanın heyecanını yaşıyoruz.. Geçen yıl çok eğlenerek birçok yeni şeyler öğrenmiştik. Bu senenin de herkes için oldukça verimli bir eğitim  süreci olmasını umut ediyorum.  Herkese tekrardan  hoşgeldiniz diyor, güzel bir kurs olmasını temenni ediyorum .’’ diyerek konuşmasını bitirdi.

Açılış konuşmasının ardından eğitim programı başladı. Kürsüye gelen Ege Üni. Hemşirelik Fak. Hemşirelikte Öğretim ABD Başkanı Doç. Dr. Fatma Orgun hem kendi grubu adına mini bir açılış konuşması yaptı hem de kurs  programını başlattı. Orgun ‘’ Bizler Üniversitemiz olarak sekiz kişilik bir ekibiz. Güçlü bir ekibiz, güçlendikçe de daha iyi eğitimler veriyoruz. Öncelikle bu kurstan amaç ve beklentilerimiz nelerdir? Onlara değineceğim. Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi ve Fakültemiz işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz 2. eğitimimiz ile dünyadaki değişim ve gelişmeleri sürekli izlemek, bunlarla başetmek için gerekli donanımları sağlamak amacıyla, öğretmeyi  ve öğrenmeyi öğretmektir. Öğretme becerisini kazanmak hem kendi kişisel gelişimimiz hem de sürekli yapmış olduğumuz eğitimler açısından önemlidir. Yine eğitim sonrası bilgi ve becerimizin gelişmesi , eğitim programlarına katkınızın artması konusunda, hemşirelik, eğitim ve sağlık hizmetlerindeki değişimlere yanıt verebilme konusunda, önceki deneyimlerimizin üzerine yenilerinin yapılandırılması , değişen ve gelişen dünyaya  uyum sağlayabilme konularını hedefledik. Keyifli bir eğitim olmasını diliyorum, herkese teşekkür ediyorum.’’ dedi.

Eğitim Becerileri Kursu diğer hastanelerin  Eğitim Birimi ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlüğü çalışanları başta olmak üzere hastanede hizmet içi eğitim sorumlusu olan çalışan sağlık personellerine yönelik özel olarak düzenlenen 30 kişilik bir gruba verildi. Programda ‘’Temel Eğitim Kavramları, Yetişkin Eğitimi ve İlkeleri 1, Öğrenme Öğretme Süreçlerinin Planlanması ve Değerlendirilmesi’’ Doç. Dr. Fatma Orgun, ‘’Yetişkin Eğitimi ve İlkeleri-2, , Etkili Sunum Hazırlama ve Sunma’’ Yrd. Doç. Dr. Nilay Özkütük, ‘’Sınıf Yönetimi’’ Araş. Gör. Berna Akkoca, ‘’Klinik Öğrenim Süreci’’ Araş. Gör. Hale Sezer tarafından anlatıldı. Ayrıca kursta grup çalışmaları ve öğrenme öğretme süreci etkinliklerinin sunulması bölümü de kursa katılan katılımcılar tarafından yapıldı.

Kursa katılan herkes oldukça verimli ve keyifli üç gün geçirdiklerini dile getirirlerken eğitim sonrasında yepyeni donanımlarla kurstan ayrıldıklarını ifade ettiler. Ayrıca düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Kurs sonunda katılan herkese katılım belgeleri düzenlenen mini törenle verilirken, eğitim veren Öğretim Üyelerine de Hastane Yönetimi tarafından teşekkür belgesi ve çiçek takdim yapıldı.