T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü İzmir Demokrasi Üniversitesi
Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi
T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü İzmir Demokrasi Üniversitesi Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Meslek Hayatına Hazırlık Eğitimi

Güncelleme Tarihi: 25/05/2018

DSC_5448.JPG
DSC_5450.JPG
DSC_5452.JPG
DSC_5456.JPG
DSC_5461.JPG
DSC_5466.JPG
DSC_5468.JPG
DSC_5483.JPG
DSC_5488.JPG
DSC_5499.JPG
DSC_5510.JPG
DSC_5513.JPG
DSC_5517.JPG
DSC_5521.JPG


Sağlık Bakanlığı Buca Seyfi Demirsoy Devlet  Hastanesinde stajyer öğrencilere yönelik  ‘’Her çocuk bir yıldızdır’’ temasıyla meslek hayatlarına hazırlık  eğitimi düzenlendi.

Eğitim Hemşiresi Banu Turasan tarafından organize edilen, meslek hayatına hazırlık eğitimi,  hastane konferans salonunda Başhekim Yardımcısı Dr. Miraç Çavdar başta olmak üzere, Atatürk Mesleki ve Teknik Lisesi öğretmenlerinden Muammer Dağlı ve Dokuz Eylül Üniversitesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Burcu Özkul’un  eğitimci olarak ve tüm stajyer öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti.

Mesleğe hazırlık eğitimi…

Seminerin açılış konuşmasını gerçekleştiren Başhekim Yardımcısı Dr. Miraç Çavdar, ‘’Tüm öğrencilerimizi hastanemizde ağırlamaktan son derece memnunuz. Sizler artık mezun olmak üzeresiniz ve mesleğe adım atacaksınız. Kiminiz üniversiteye devam edecek kimileri ise iş hayatına atılacaklar. Umuyorum bugün buradan eğitimcilerimiz tarafından sizlere aktarılacak olan değerli bilgileri de şu ana kadar almış olduğunuz tüm eğitimlerin üstüne ekler, gerçek hayatınızda kullanırsınız. Herkese iyi eğitimler dilerken düzenlenmesinde emeği geçenleri de tebrik ediyorum. ‘’ diyerek konuşmasını bitirdi.

Her  çocuk bir  yıldızdır…

İkinci açılış konuşmasını yapan  öğrencilerden sorumlu Eğitim Hemşiresi Banu Turasan ise, ‘’Hastanemizde staj yapan Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerimizin  mezun olmalarına ramak kaldı. Bu bağlamda hastanemiz yine bir ilke imza atarak ‘’Her çocuk bir  yıldızdır‘’mottosuyla ben ve değerli eğitimcilerim lise öğrencilerinin üniversite eğitimine teşvik edilmesi ve bundan sonraki meslek hayatlarında  iyi birer iletişimci olabilmeleri için bir seminer organize ettik. Tüm öğrencilerimiz için faydalı  olmasını umuyorum. Ayrıca değerli eğitimcilerimize katlılarından ötürü çok teşekkür ediyorum.’’ dedi.

Meslek hayatına yönelik yapabileceklerimiz…

İlk olarak Dokuz Eylül Üniversitesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Burcu Özkul tarafından verilen eğitimde ; Kendisi de  Sağlık Meslek Lisesini bitirmiş, Hemşirelik alanında üst ihtisas yaparak akademisyen olarak görev yapmakta olduğundan, bu yönüyle  öğrencilere başta kendi deneyimlerini anlatarak bir rol model olmaya çalıştı. Bununla birlikte öğrencilerin meslek lisesinde olmalarının avantajlarından, tercih yapabileceği 2 yıllık ve 4 yıllık bölümlerden bahsetti.  İlk kez mezun verecek olan Hemşirelik Yardımcılığı ve Sağlık Bakım Teknikerliği bölümü öğrencilerinin kaygıları üzerinde durdu ve bu kaygılarla nasıl baş edebilecekleri konusunda rehberlik yaptı.

İyi bir iletişimci olabilmek…

Atatürk Mesleki ve Teknik Lisesi öğretmenlerinden Muammer Dağlı ise; Hastanede ve günlük yaşamda  iletişimin önemini sahnede oyunlar oynatarak ve interaktif katılımla anlattı. Sağlık çalışanının iyi bir iletişimci olmasının avantajlarından ve  meslekte doyuma ulaşmasına katkısından bahsetti.

Eğitimin sonunda Başhekim Yardımcısı Dr. Miraç Çavdar tarafından eğitimcilere teşekkür belgesi takdim edildi ve soruların cevaplanmasıyla seminer sona erdi.