T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü İzmir Demokrasi Üniversitesi
Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi
T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü İzmir Demokrasi Üniversitesi Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Buca Seyfi Demirsoy Hastanesi Avrupa Birliği Projesi Üretme Yolunda İlerliyor

Güncelleme Tarihi: 13/07/2018

DSC_0397.JPG
DSC_0407.JPG
DSC_0410.JPG
DSC_0422.JPG
DSC_0433.JPG
DSC_0442.JPG
DSC_0447.JPG
DSC_0455.JPG
DSC_0462.JPG
Sağlık Bakanlığı İzmir Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi’nde  İzmir Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu Uzmanlarından Özlem Gül ve Fatma Susam  Özsayın tarafından Bilimsel Komite üyelerine  yönelik Erasmus+ Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Hastaneye Avrupa Birliği Bürosu eğitim desteği…

Hastanede yeni oluşturulan Bilimsel Çalışma Ekibi hızla çalışmalarına başladı. İlk olarak ekip üyelerine  yönelik  İzmir Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu Uzmanlarından Özlem Gül ve Fatma Susam  Özsayın tarafından Erasmus+ Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi. Amaç hem ekibin  vizyonunu  genişletmek hem de kurumda gerçekleştirilecek olan projelerle  ilgili olarak  hız kazanmak, ekip üyelerinin  kafasındaki tüm bilinmeyenlere uzman gözüyle cevaplar  verilerek yeni kazanımların oluşturulmasını sağlamak.

Avrupa Birliği Projesi yazmak…

İzmir Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu Uzmanları Özlem Gül ve Fatma Susam Özsayın toplantı ile ilgili olarak ‘’ Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi Bilimsel Çalışma  Ekibi üyelerimize Erasmus+ Bilgilendirme toplantımız oldukça güzel ve verimli geçti. Toplantımız kapsamında bir Avrupa Birliği projesi nasıl yazılır? Neler gereklidir? gibi teorik konulardan başladık sonrasında da pratiğe dökerek pekiştirmeye çalıştık. Umarım faydalı olabilmişizdir.  Misafirperverlikleri ve program organizasyonundaki özverili çalışmalarından ötürü öncelikle Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Esra Duğral başta olmak üzere Eğitim hemşirelerimiz Gül Aslan ve Özden Karakoç’a ve ekibe çok  teşekkür ediyoruz. ‘’ diyerek düşüncelerini bildirdiler.

İkinci basamak olan hastanemiz bilimsel çalışmalara başladı…

Toplantı ile ilgili olarak Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Esra Duğral ise ‘’ İkinci basamak hizmet hastanesi olarak bizler, bilimsel çalışmalar yapmak ve uygulamalarımızda bilimsel çalışmanın gücünden faydalanmak için kurduğumuz ekibin araştırmalarına  yön vermek amacıyla alacağımız eğitimlerin ilk ayağı olan Erasmus+ Bilgilendirme Toplantısı,  İzmir Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu Uzmanlarımız tarafından kurumumuzda gerçekleştirildi. Eğitimlerimizin devamı olacaktır. Amacımız ekibimizi her yönden geliştirerek Avrupa Birliği projeleri üreterek uluslararası ortamlarda hastane olarak görünürlüğümüzü arttırmak. Tüm ekibimize ve değerli uzmanlarımıza  emeklerinden ötürü teşekkür ediyorum . ‘’ dedi.

Toplantı Başhekimlik toplantı Salonunda bir tam gün sürecinde yapıldı. İlk oturumda Erasmus+   ve Avrupa Birliği projesi yazma ile ilgili teorik bilgiler verildi. İkinci oturumda ise grup çalışmaları ile öğrenilenler pekiştirildi. Verimli geçen eğitimden herkes çok memnun ayrıldı.